Informace o mě a mém chov

 Rád bych Vás přivítal na internetových stránkách věnovaných Loriům a podělil se s Vámi o zkušenosti, zážitky a zároveň o Vaše připomínky o chovu Loriů. Rád bych na těchto stránkách pomohl hlavně začínajícím chovatelům, poněvadž sám se po více než dvaceti letech vracím k chovu papoušků a jak jsem zjistil tak v tomto směru se mnohé změnilo. Nedávno co jsem přemýšlel, že se k chovu papoušků opět vrátím, jsem velice zvažoval jakému druhu se budu věnovat. Mým dětským snem vždy byl Lori mnohobarví. Koncem 80. let jsem o něm mohl pouze snít, ale dveře do světa se v letech minulých otevřely i v tomto směru, proto jsem byl velice nadšen, když jsem zjistil, že můj sen se může stát skutečností. Jen mě velice překvapilo, že sice Lori jsou již zde k sehnání a to za relativně nízké pořizovací náklady (samozřejmě dle druhu), ale i přesto není mezi chovateli až tak rozšířen. 

Mnoho chovatelů, jejichž stránky jsem navštívil většinou používají a zveřejňují (a to opravdu po málu) jen své chovatelské zkušenosti. Mnoho z nich mělo poslední aktualizaci před více než rokem a jak sami na svých stránkách zveřejňují, nejsou zastánci kopírování fotografií a článků z internetu. Já, jakožto začátečník v chovu Lori se s těmito názory neztotožňuji, poněvadž tím jak chov Lori není u nás tak rozšířen, tak sehnat informace jakéhokoli rázu o těchto papoušcích je v celku dosti složité. Proto si myslím, že zde opravdu schází stránky, kde by jak zkušenější chovatel tak hlavně začátečník v chovu Loriů našel větší množství informací.

 


čeleď: Loriidae- Loriovití

Loriové jsou papouškové střední a menší velikosti, velice pestrých barev a jejich jazyk se zobákem je vzhledem k jejich potravě zcela odlišný od ostatních papoušků. Jejich základní potravou je nektar a samozřejmostí je dostatečné množství ovoce. Jsou to velice živý a inteligentní papouškové, které je možno bez větších problémů ochočit. Jejich domovinou je podle výskytu druhů Austrálie, Nová Guinea, Indonésie, Filipíny a ostatní přilehlé ostrovy.