www.mujpapusek.webnode.cz

Nové stránky

12.12.2009 16:20
www.mujpapousek.webnode.cz

—————


Obsah

Nové webové stránky

12.12.2009 16:16
Vzhledem k tomu, že poslední dobou jsem můj chov Loriů razantně omezil a vrhl jsem se do chovů jiných papoušků, tak jsem byl nucen i pozměnit moji webovou prezentaci. Pokud budete mít zájem, tak navštivte mé nové stránky www.mujpapousek.webnode.cz

—————

Online webkamera

01.04.2009 16:06
Webkamera na voliéry, v současné době nasměrována na Žaka

—————

Co vše zde najdete?

12.03.2009 13:44
Videa, fotografie, druhy Loriů, články o krmení, o nemocech, něco o chovu, kroužkování papoušků, odkazy na internetové inzerce a prodejce krmiva pro Lori atd.

—————


Lori

/album/lori/lori-tmavy-jpg1/

—————

/album/lori/lori-zlutohrbety-jpg/

—————

/album/lori/lori-mnohobarvy-jpg/

—————

/album/lori/lori-modroprsy-jpg/

—————

—————


Vítejte na stránkách o chovu Lori 

Lori bohužel u nás nepatří mezi nejrozšířenější druh papouška, což mě velice mrzí. Vzhledem k jeho velice atraktivnímu vzhledu a chování to je opravdu škoda. Mezi chovateli a veřejností kolují informace o problematickém chovu tohoto papouška, ale s tím se opravdu nemohu ztotožnit. Jediný rozdíl mezi Lori a ostatními papoušky je pouze druh krmiva, poněvadž Loriové se neživý semeny jako ostatní, ale nektarem. Ten je u nás bez problému k sehnání. Co se týče chování, tak je to opravdu velice inteligentní, temperamentní a živý papoušek a své chovatele dokáže stále bavit a to i chovní jedinci. Chov Loriů je výzvou jak pro začínající chovatele, zde bych doporučil u nás nejdostupnější druh o to však vzhledově velice atraktivní Lori mnohobarvé, kde se cena za kus pohybuje kolem 4 000 Kč i s DNA a zkušení chovatelé ukojí svojí chovatelskou vášeň ve vzácnějších druzích jako je Lori modrouchý, Mošusový aj.. Druhů Loriů je celá řada a každý si mezi nimi najde určitě toho svého. Nechci žádným způsobem snižovat chov ostatních papoušků, ale pro ty co se rozhodují o dalším chovu, rozšíření či třeba ti co s chovem chtějí začít a chtějí se chovem opravdu bavit a ne jen koukat jak pár jejich papoušků sedí na bidle a občas se zaletí nakrmit tak tento druh je pro ně tím pravým rozhodnutím. Sledovat jak stále něco ve voliéře provozují, jak šplhají po větvích, pletivu, jak se rozčilují když si vyhází z misky ovoce nebo jak se koupají v misce s vodou je velkým chovatelským zážitkem a zároveň zábavou, což jsem při chovu jiných papoušků nezažil. Ani samotný chov a odchov mladých nepředstavuje nějak velké zvláštnosti a odlišnosti od chovu jiných papoušků. Obzvláště mnohobarvý odchovávají své mladé pravidelně bez větších problémů. Co se týče jejich hlasového projevu tak se nijak nevymykají ostatním papouškům. Jejich hlas je u některých druhů sice pronikavější, ale nikterak až moc rušivý, poněvadž není stálý jako u ostatních papoušků.

Lori je velice atraktivní, živý, inteligentní, velice učenlivý a cenově velice dostupný papoušek, který své chovatele nebo rodinu dokáže stále překvapovat a bavit.

 

 

   


čeleď: Loriidae- Loriovití

Loriové jsou papouškové střední a menší velikosti, velice pestrých barev a jejich jazyk se zobákem je vzhledem k jejich potravě zcela odlišný od ostatních papoušků. Jejich základní potravou je nektar a samozřejmostí je dostatečné množství ovoce. Jsou to velice živý a inteligentní papouškové, které je možno bez větších problémů ochočit. Jejich domovinou je podle výskytu druhů Austrálie, Nová Guinea, Indonésie, Filipíny a ostatní přilehlé ostrovy.

 

 

 

 


Anketa

Chováte Lori, nebo zvažujete jejich pořízení?

Ano
51%
95

Ne
16%
30

Přemýšlím, ale hledám zatím jen informace
33%
61

Celkový počet hlasů: 186